ספוטים – מאז ועד היום

ספוטים

פתרונות התאורה צעדו בשנים האחרונות כברת דרך משמעותית. וכיום ניתן למצוא מגוון גופי תאורה ואלמנטים אשר מאפשרים לעצב את החללים השונים, תוך שימוש באפקטים של אור וצל. מדובר על תחום שהולך ומתפתח, ויש כיום מומחי עיצוב פנים אשר תחום ההתמחות שלהם הוא גופי תאורה. הללו יקבעו מהו המיקום הנכון להצבת גוף תאורה, איזה צבע של אור נכון לקבוע במקום וכן הלאה. אחד הכלים השימושיים ביותר בתחום זה הוא הספוט. מדובר על מנורות בולטות אשר יוצרות אלומת אור סביבן. בהם ניתן לעצב ולהפיק מראות נהדרים שמשדרגים בצורה משמעותית כל חלל.

מאז ועד היום – ספוט

בעבר ידעו כולם כי השימוש בספוטים עשוי להיות יקר בשל הצריכה הרבה של החשמל. ואכן עובדה זו עמדה לנו לרועץ בבואנו לעשות שימוש בספוטים. אז היה מדובר על נורות הלוגן שצרכו כמות רבה של אנרגיה, וכאשר הדלקנו מספר נורות בבת אחת צריכת החשמל בהחלט נסקה מעלה. אך כיום המציאות שונה, ואותן מנורות מעוצבות ויפות שמחמיאות לבית ולעסק יכולות להאיר בצורה חסכונית. כן, גם בתחום זה יש אפשרות להבריג נורות לד. התוצאה נהדרת – אור מעולה ויפה בעוצמה הנדרשת, וזאת בלי שימוש משמעותי בחשמל.
ספוטים

למיקוד התאורה לאזור מסוים

אחד השימושים הרווחים בספוטים הוא מיקוד התאורה לאזור מסוים במקום. לדוגמה, מיקוד המבט על תמונה או רהיט אותו אנחנו מעוניינים להדגיש. בעזרת הספוטים סביב אנחנו יוצרים מצב בו כל מי שנכנס לחדר מרים את עיניו לכיוון המואר. השימוש הזה מתאים לכל בית אך גם בבתי עסק רבים בוחרים להדגיש את האזורים הרצויים בשיטה זו. לדוגמה תצוגה של חנויות אופנה, גלריית אומנות או אתרי תיירות. ספוטים עם נורות לד זו שיטה יעילה וחסכונית, היא מוכיחה את עצמה בשטח, ומדגישה בצורה מוצלחת את האזורים המבוקשים במקום בצורה נאה ואלגנטית שמושכת את עיני השוהים במקום.

ספוטים בשילוב עם גופי תאורה נוספים

ספוטים מגיעים לידי שימוש לעיתים גם כשילוב עם גופי תאורה נוספים. נניח שבמרכז החדר מותקן גוף תאורה מרכזי, ואילו על הקיר או מעל הרהיט מותקנים ספוטים מעוצבים. השילוב מאפשר להאיר את החדר בתאורה מרכזית עוצמתית, ולצד זאת להדגיש נקודות רצויות בעזרת ספוטים ממוקדים. כך ניתן להאיר את החלל בעוצמה הרצויה, ולצד זאת להאיר אזורים מבוקשים כמו נישות, רהיטים וכדומה.

עיצוב החלל באמצעות ספוטים

בבואכם לחנות אביזרי תאורה תגלו כי תחת הכותרת ספוטים קיימים שלל מוצרים בעיצובים ובמראות מגוונים. גם צבעי הגופים מגוון בהחלט. וזאת מלבד לאפשרויות הצבעים של האור – ניתן לבחור בין אור צהבהב ללבן. המגוון הקיים מאפשר לכל אחד לעצב את החלל ולשלב את גופי התאורה ההולמים בהתאם לעיצוב הכללי של האזור, וכך להשיג תוצאה מקסימלית שהולמת את המטרה ואת השטח.