ספוטים שקועים

ספוטים שקועים

ספוטים שקועים הם אחד מסוגי התאורה הפופולריים ביותר כיום. הם קומפקטיים, נוח למקם אותם בכל מקום והם מאפשרים ליהנות ממגוון סוגים של תאורה, לרבות למטרות אווירה והדגשה. גם מאוד קל לשלב ספוטים שקועים עם גופי תאורה אחרים במטרה לייצר מראה רב-שכבתי, שמעצים ומייחד את האווירה של כל חדר בבית או במשרד.

ספוטים שקועים הם מאוד מגוונים וקיימים במגוון של גדלים, צורות וצבעים שיחד יכולים לעזור לכם ליהנות מחלל המואר היטב.

 

מגדירים ספוטים שקועים

ספוטים שקועים הם גופי תאורה שמתקינים בתוך חורים ייעודיים שנעשו בקיר או בתקרה. בניגוד לנברשות או גופי תאורה גדולים שאמורים להיראות ולספק סטייל ונוכחות לחלל, ספוטים שקועים מטרתם להיות חבויים מהעולם החיצון ולספק תאורה עדינה ומשלימה.

לספוטים שקועים שימושים רבים המתאימים לאווירה ביתית ומשרדית כאחת, והם משמשים בעיקר למטרות תאורת אווירה, הדגשה או דקורציה. מאחר ופשוט מאוד להסתיר את גופי התאורה עצמם, ספוטים שקועים הם אידיאליים לכל חדר קטן שאין בו באמת מקום לביסוס של גופי תאורה מאסיביים או גופי תאורה תלויים.

ספוטים שקועים מצוינים גם לסיפוק תאורה לארונות וחדרי ארונות, מטבחים, סלונים, גנים, חללי משרדים, אולמות אירועים ועוד.

 

איך בוחרים ספוטים שקועים?

לאחר שהחלטתם לשלב ספוטים שקועים בחדר, כעת נשאר לבחור את הספוטים הנכונים עבורכם. בכדי לעשות זאת, נשיב על השאלות הבאות:

  • האם הספוטים נועדו להאיר חלל שלם ולהיות ממוקמים בתקרה או להדגיש אזור ספציפי בחלל? שאלה זו עוזרת לקבוע את גודל הספוטים לו אתם זקוקים. בעוד שלחדר ארונות כדאי לבחור בספוטים שקועים קטנים במיוחד, לסלון מומלץ לבחור בספוטים גדולים שיכולים לספק תאורה מאסיבית יותר.
  • מהו גודל הספוטים שאתם מחפשים, והאם אתם רוצים שישימו לב אליהם או ש”ילכו לאיבוד ברקע”? קיימים ספוטים שקועים דקורטיביים יותר מאחרים, לכן חשוב לבחון אם כדאי לכם להשקיע בהם או שניתן להסתפק בספוטים פשוטים יחסית אם הם חבויים מן העין.
  • מהו סוג הנורות שאתם מחפשים? כיום קיימים גם ספוטים שקועים בצבעים ואף צבעים מתחלפים.
  • האם אתם מתכננים להתקין את הספוטים השקועים באופן עצמאי או באמצעות איש מקצוע?

 

ספוטים שקועים מהווים תוספת נאה לכל חדר או משרד, ומספקים תאורת אווירה ייחודית שאין שניה לה.