בעיות ריצוד והבהובים בתאורות לדים

תאורת הלדים

אך בניגוד לתאורה המסורתית בנורות ליבון או הלוגן, לדים מגיבים לשינויים בזרם דרכם ומשנים את עוצמת ההארה במהירות של מיקרו שניות וכל שינוי ולו הקל שבקלים יוצר תופעה של הבהוב..קיימות עדויות מצטברות לקשר בין הרגשת הנוחות הכוללות בהיבט הפיסיולוגי ופסיכולוגי – Well-being לבין תופעת ההבהוב – Flicker.

התאורה על היבטיה השליליים מהווה גורם שני במעלה (אחרי מיזוג אויר \ אוורור) בתסמונת ה “בניין החולה” –
SBS- SICK BUILDING SYNDROME.
גם כשנדמה שהתאורה יציבה בבית או במשרד יתכן ואתם חיים בסביבת תאורה מזוהמת בריצודים והבהובים הגורמים לכאבי ראש, עייפות וירידה בתפוקה. גם אם אתם לא ממש רואים אותם העין מספיק מהירה לקלוט אותם ולהעבירם למוח.
אחת השיטות המיידות לבדיקה היא להביט על גוף התאורה עם מצלמת הטלפון החכם שלכם. הריצודים באם קיימים יחשפו מיד.

לקחנו גוף תאורת תקרה 60X60 בפעם הראשונה הפעלנו אותו עם ספק הכח המקורי. וזה מה שראינו:

תאורה מהבהבת
לאחר מכן החלפנו את ספק הכח לספק כח שעליו מוצהר “Ripple Free”:
ripple free
ואלו תוצאות ההחלפה. תאורה נקיה מהבהובים וריצודים באותו גוף תאורה:
תאורה רגילה

הריצודים יכולים לנבוע מסיבות שונות ומגוונות אך העיקרית שבהם נעוצה בשימוש בספק כוח באיכות נמוכה שמוצא הזרם שלו איננו מסונן בצורה טובה כך שקיימת אדווה ripple גדולה המשתקפת בשינויים מהירים בעוצמת האור של תאורת הלד.

הגדרת התקינה בישראל נמצאת בעיצומה, בארה”ב זה מספר שנים עוסקים בנושא במסגרת המוסד להנדסת חשמל ואלקטרוניקה (IEEE) וכמו כן באירופה בוועדה האלקטרו טכנית הבינלאומית (IEC).

א. זגורי אביזרי תאורה הינה הנציגה הרשמית של חברת TCI PROFFECIONAL LED יצרנית מודולי לד וספקי כח מקצועיים המפותחים ומיוצרים באיטליה.